KONST / Ramar / Ram 4333547
*
nr 433 3547
Ram
1800-tal, 130x78
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2006
kl 16:53:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 13:04:11
1
400 kr
15/10 17:03:23
2
350 kr
15/10 18:24:22
2
450 kr
16/10 14:47:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Ram
nr 433 3547
Ram
1800-tal, 130x78
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/10 13:04:11 | 1 | 400 kr |
15/10 17:03:23 | 2 | 350 kr |
15/10 18:24:22 | 2 | 450 kr |
16/10 14:47:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23